MONITOR INTERAKTYWNY

JAK GO WYKORZYSTAĆ PODCZAS LEKCJI?

Wykorzystanie nowych technologii otwiera przed nauczycielem nieskończenie wiele możliwości prowadzenia ciekawych i angażujących zajęć. Monitory interaktywne w edukacji to doskonały sposób na zainteresowanie uczniów tematem, ułatwienie przyswajania informacji i trwalsze zapamiętywanie.

W tym artykule przedstawimy podstawowe korzyści, jakie wynikają z zastosowania monitorów interaktywnych, w tym z najwyższej jakości monitora InsGraf DIGITAL!

DLACZEGO WARTO WYKORZYSTYWAĆ MONITOR INTERAKTYWNY PODCZAS LEKCJI? SPRAWDŹ KORZYŚCI!

  • Możliwość korzystania na bieżąco z różnych źródeł informacji. Wykorzystanie internetowych zasobów, takich jak m.in. precyzyjne grafiki, filmiki, materiały demonstracyjne itp.
  • Możliwość nanoszenia notatek, komentarzy, rozwiązywania zadań przed całą klasą.
  • Możliwość udostępniania prezentowanych zagadnień uczniom do utrwalenia i powtórzenia materiału w domu, co pozwala na pełne skupienie uczniów na omawianym materiale, bez konieczności notowania w trakcie zajęć.
  • Możliwość podkreślania ważnych informacji, zwrócenia uwagi ucznia na najważniejsze aspekty, podkreślenia, zaznaczenia mazakiem w dowolnym kolorze.
  • Nauka przez zabawę, prowadzenie wspólnych gier, quizów, konkursów.
  • Możliwość oglądania materiałów w wysokiej rozdzielczości, z dokładnością do najdrobniejszych szczegółów.
  • Wbudowany system Android (możliwość korzystania z aplikacji i gier interaktywnych w czasie rzeczywistym).
  • Wbudowane liczne porty, pozwalające na podłączanie wielu dodatkowych urządzeń urozmaicających lekcje.
  • Dostępność pakietu biurowego, umożliwiającego tworzenie dokumentów tekstowych, prezentacji, kart pracy, kartkówek.
  • Oddziaływanie na wiele zmysłów (dotyk, słuch, wzrok) wspiera szybsze i efektywniejsze zapamiętywanie nowych informacji.
Lekcje chemii przy monitorze interaktywnym insGraf DIGITAL
Szkolenia w zakresie obsługi monitorów interaktywnych. Aktywna Tablica
Sprzęt i akcesoria do zakupu w ramach programu aktywna tablica

To tylko namiastka możliwości wykorzystania monitorów interaktywnych na lekcjach. Przede wszystkim nowe technologie są dla ucznia atrakcyjne, pozwalają mu zaangażować się w proces edukacyjny. Dzieci i młodzież o wiele chętniej podejmują działania skomputeryzowane aniżeli tradycyjne.

Zachęcamy do zapoznania z szeroką ofertą monitorów interaktywnych w ofercie Moje Bambino, które pozwolą zmienić tradycyjne lekcje w fascynującą edukacyjną przygodę. Interaktywne rozwiązania to prawdziwy przełom w edukacji.

SPRAWDŹ!

One Comment

Leave a Reply