Aktywna Tablica 2021

Aktywna Tablica 2020-2024 to program skierowany do szkół podstawowych i ponadpodstawowych, który umożliwia placówkom oświatowym wnioskowanie o dofinansowanie na zakup sprzętu, narzędzi oraz pomocy dydaktycznych. Jeżeli w danej szkole podstawowej uczą się dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, może ona dodatkowo starać się o granty na zakup materiałów do terapii. Oprócz tego tegoroczna edycja Programu Aktywna Tablica 2021 umożliwia wnioskowanie o tzn. zestaw dla nauczyciela, czyli pakiet, który ma na celu usprawnić prowadzenie zajęć z wykorzystaniem metod w technik kształcenia na odległość. W ramach zestawu, nauczyciele mogą otrzymać: laptopa, statyw, tablet graficzny lub innego rodzaju tablet służący w szczególności do rysowania elementów graficznych na komputerze lub monitorze oraz dodatkową kamerę internetową czy zestaw słuchawek i mikrofon. W najnowszej edycji programu rządowego mogą brać udział wszystkie placówki ponadpodstawowe, szkoły podstawowe, które nie otrzymały dofinansowania w latach 2017-2019 oraz szkoły podstawowe, w których uczą się uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, również te, które otrzymały dofinansowanie w latach 2017-2019, a nie wnioskowały w 2020 roku.

W ramach oferty SPE kwoty zestawów mogą wynosić 43 750 złotych,

zatem warto odpowiednio wybrać sprzęt i pomoce lub gotowe pakiety, które wspomogą pracę i zajęcia terapeutyczne przez wiele lat.

Oferta SPE

Placówka, w której uczą się dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi ma możliwość otrzymania większej puli dofinansowania z programu Aktywna Tablica 2021 w ramach oferty SPE. Szkoła może starać się o pomoce do terapii oraz o sprzęt, który jest niezbędny do obsługi multimedialnych materiałów. Żeby ubiegać się o granty z tytułu nauczania dzieci ze SPE, placówka musi wykazać, że w wśród jej uczniów znajdują osoby ze stwierdzonymi zaburzeniami, takimi jak: psychoneurologiczne zaburzenia koncentracji uwagi, zaburzenia procesów komunikacji (w tym zaburzenia przetwarzania słuchowego), uszkodzenia neurologiczne, niepełnosprawność intelektualna, zaburzenia wymagające terapii logopedycznej i psychologicznej, zaburzenia procesów uczenia się.

Gotowe pakiety dla placówek SPE

Jeżeli w Twojej szkole uczą się dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i planujecie Państwo wnioskować o dofinansowanie w Programie Aktywna Tablica, firma Moje Bambino postanowiła ułatwić Państwu proces wypełniania wniosków i stworzyła gotowe pakiety z oferty SPE. Zestawy są stworzone zarówno z myślą o maksymalnej kwocie dofinansowania (43 750 zł), jak i mniejszych, pozwalających na wybór kilku różnych pakietów.

Gabinet Terapeutyczny Pro to kompleksowy zestaw pomocy i narzędzi do terapii, które pozwalają w pełni wyposażyć gabinet terapeutyczny. Pakiet zawiera 90 pomocy tradycyjnych z zakresu logopedii, pedagogiki oraz rewalidacji, które sprawdzą się doskonale jako narzędzia do zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, wspierających edukację emocjonalno-społeczną lub/oraz rozwijające uzdolnienia w wybranych obszarach. Oprócz tego, pakiet zawiera 17 programów multimedialnych mTalent od firmy Learnetic, które poruszają rozmaite zagadnienia edukacyjne, stanowiąc uzupełnienie scenariuszy zajęć terapeutycznych. Można je odpowiednio wykorzystać na 55-calowym monitorze interaktywnym INSGRAF, dołączonym do zestawu, a także na zaawansowanym technologicznie laptopie marki Acer.

Gabinet Terapeutyczny Pro zawiera także edukacyjnego robota Photon z modułem SPE, który nie tylko uatrakcyjni zajęcia terapeutyczne, ale także wprowadzi wiele istotnych zagadnień z zakresu edukacji społecznej, zagłębiania się we własne emocje oraz rozwoju swoich kompetencji komunikacyjnych. Wybierając ten pakiet, nauczyciel otrzymuje kompleksowe rozwiązanie do swojej pracowni terapeutycznej, wkraczając w nowoczesny wymiar edukacji dzieci ze SPE, w tym edukacji włączającej.

Gabinet Terapeutyczny to rozwiązanie dla wymagających pracowni terapeutycznych. Pakiet 17 programów multimedialnych mTalent, dzięki swojej przystępnej, nowoczesnej formie zaangażuje uczniów w prowadzone zajęcia. Dodatkowo, zestaw jest wzbogacony o 88 pomocy tradycyjnych Moje Bambino, realizujących program zajęć rewalidacyjnych, terapeutycznych ale także rozwijających uzdolnienia. Oprócz tego, wybierając pakiet Gabinet Terapeutyczny otrzymają Państwo szybkiego laptopa Acer TravelMate P2.

Pakiet Komputer All-in-one + 17 programów terapeutycznych zawiera kompletny zestaw zestaw edukacyjno-terapeutyczny, który składa się z multimedialnych programów mTalent. W pakiecie otrzymujecie Państwo również Komputer typu All-in-one Acer Veriton wraz z bezprzewodową klawiaturą i myszą! A to jeszcze nie wszystko – przy zakupie tego pakietu dołączamy regał z kolekcji mebli Grande w rozmiarze L, który idealnie sprawdzi się do przechowywania pomocy i programów multimedialnych.

Sprawdź również inne gotowe pakiety SPE od Moje Bambino:

Zachęcamy do odwiedzenia strony www.aktywnatablicaprojekt.pl, gdzie znajdziecie Państwo wszystkie pakiety, zaproponowane przez firmę Moje Bambino, w tym również pomoce, przeznaczone do tradycyjnych szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Zapraszamy również na nasze kanały w mediach społecznościowych, gdzie codziennie pojawiają się nowe, angażujące treści:

Leave a Reply