Na co należy zwrócić uwagę wyposażając pracownię multimedialną: wskazówki i inspiracje aranżacji przestrzenii

Nowe technologie stały się nieodłącznym elementem edukacji, pozwalając zmieniać tradycyjne, „nudne” lekcje w ciekawe i angażujące zajęcia, które są dla uczniów ciekawsze, a do tego są przez nich zapamiętywane łatwiej, szybciej i trwalej.

Jak zatem wyposażyć multimedialną klasę w szkole czy przedszkolu?

Pracownia matematyczna z monitorem insgraf digital
Innowacyjna klasa szkolna wyposażona w monitor interaktywny isngraf digital

Przede wszystkim multimedialna pracownia przedmiotowa powinna być wyposażona w sprzęty, narzędzia i programy łączące w jednym audiowizualnym przekazie różne rodzaje informacji. M.in.: dźwięk, obraz oraz tekst i animacje. Dzięki temu uczeń może uczyć się wielotorowo, opierając się na podejmowaniu różnych aktywności, angażujących wszystkie zmysły, co umożliwia wielobodźcowe pobudzanie mózgu.

Multimedialna pracownia powinna być wyposażona w co najmniej jeden monitor interaktywny. W tym miejscu warto polecić nowość na rynku – Monitor Interaktywny insGraf DIGITAL. Monitor insGraf to jeden z najchętniej wybieranych przez nauczycieli monitorów interaktywnych, ponieważ łączy w sobie możliwości tablicy interaktywnej z komputerem, projektorem i głośnikami. Tym sposobem zamiast kupować i tracić cenną przestrzeń w pracowni zamiast czterech sprzętów wykorzystujemy jedynie jeden. Wyposażając pracownie w Monitor interaktywny insGraf DIGITAL, oferujemy uczniom lekcje oparte na możliwości odtwarzanie angażujących zasobów multimedialnych: interaktywnych kart pracy, interaktywnych zadań i multimedialnych prezentacji. Co ważne, nauczyciel może dowolnie kreować proces edukacyjny, obserwując reakcje uczniów. Obserwując zaangażowanie uczniów nauczyciel może dowolnie zmieniać zaplanowany przebieg lekcji i na potrzeby danej chwili tworzyć treści i obrazy w czasie rzeczywistym. Dodatkowo niezwykle przydatna jest możliwość prezentowania na ekranie filmów edukacyjnych, z dokładnością do najdrobniejszych detali w najwyższej jakości rozdzielczości 75 i 86, 4 K UHD.

Poza zapewnieniem narzędzi multimedialnych i zasobów nie mniej ważne jest wyposażenie pracowni w mobilne stoły i krzesła. W tym miejscu warto polecić krzesła Flexi oraz Colores. Krzesła te zostały wyposażone w lekko sprężyste oparcie, które w naturalny sposób dostosowuje się do pleców dziecka oraz szeroko rozstawione nogi, co gwarantuje stabilność podczas siedzenia. A także mobilny stół EasyMoove oraz Moove +, z którymi z łatwością można stworzyć niezwykle funkcjonalną pracownię szkolną.

Mobilne rozwiązania meblowe pomagają usprawnić proces wchodzenia w interakcje między nauczycielem, uczniami oraz rówieśnikami.

Sala szkolna do nauki przyrody

Każdego, kto pragnie zmienić swoją klasę w nowoczesną pracownię multimedialną, zachęcamy do wzięcia udziału w Programie Rządowym Aktywna Tablica 2021. W ramach programu można zyskać dofinansowanie na zakup sprzętu, pomocy dydaktycznych, narzędzi do terapii, zestawu dla nauczyciela do prowadzenia zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość oraz laptopów wraz ze sprzętem umożliwiającym przetwarzanie wizerunku i głosu.

Dofinansowanie umożliwi stworzenie idealnego środowiska edukacyjnego wraz z niezbędną obudową medialną.

rządowy program aktywna tablica 2021

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego, nasi Eksperci pomogą na każdym etapie realizacji programu Aktywna Tablica.

Leave a Reply