Magiczny Dywan 4.0 z pakietem gier rewalidacyjnych

Terapia i rozwój przez zabawę!

Magiczny Dywan to innowacyjna pomoc dydaktyczna do ćwiczeń i zabaw ruchowych. Działanie Magicznego Dywanu opiera się na zintegrowanym działaniu systemu czujników ruchu, projektora oraz komputera. Obraz wyświetlany z rzutnika tworzy „wirtualną podłogę o wymiarach ok. 2,2 x 3,5 m. Na interaktywnej podłodze prezentowany jest interaktywny obraz, który reaguje na ruchy rąk i nóg dziecka. Wszystko to wyzwala chęci do podejmowania aktywności fizycznej w formie wesołej zabawy. Magiczny Dywan pozwala dziecku przenieść się do fascynującego świata przygód w którym czeka na niego zestaw 100 gier i zabaw interaktywnych, a w każdej z gier na ucznia czeka nowe zadanie: od gier i zabaw ruchowych aż po edukację poznawczą. Magiczny Dywan został rozbudowany o możliwość doposażenia go w dodatkowe pakiety.

Z myślą o dzieciach o specjalnych potrzebach edukacyjnych opracowany został „Pakiet rewalidacyjny (821008N) do Magicznego Dywanu”. Gry umieszczone w pakiecie powstały we współpracy z ośrodkiem rehabilitacyjno-edukacyjno-wychowawczym. Wszystkie zawarte w pakiecie gry uwzględniają specyficzne potrzeby i ograniczenia dzieci z różnego typu dysfunkcjami. W grach zastosowano m.in. bardziej wyraziste kolory, jednolite jasne tła, zmniejszoną liczbę obiektów poruszających się na planszy, zwiększono elementy występujące na wyświetlanych obrazach , spowolniono dynamikę gier, zastosowano system pochwal i nagród dźwiękowych (NP. BRAWO) Dodatkowo część gier została zaprojektowana w pionie, aby wydłużyć czas poruszania się elementów na Magicznym Dywanie.

Zobacz film prezentujący zabawę na Magicznym Dywanie

Zabawa na Magicznym Dywanie wspiera dziecko w rozwijaniu zdolności motorycznych, koordynacji i koncentracji  wzrokowo-ruchowej, spostrzegawczości, szybkości reakcji, dodatkowo spełnia również funkcję odprężająco-relaksującą, w tym zmniejsza napięcia mięśniowego.

Przypominamy i zachęcamy do wpisywania we wniosku Aktywna Tablica Magicznego Dywanu z pakietem Rewalidacyjnym: https://mojebambino.pl/21424/Magiczny-Dywan-4.0-pakiet-REW-821050-821008N/821015N

Leave a Reply