Obsługa monitora interaktywnego wielu nauczycielom wydaje się skomplikowana. Przerażają ich kwestie techniczne i darzą nieufnością zapewnienia producentów o niezawodności sprzętu. Czy jednak monitory interaktywne byłyby tak popularne w polskich szkołach, gdyby tkwiło choć ziarno prawdy w tych przypuszczeniach? Dziś przybywamy obalić mity i udowodnić Ci, że obsługa monitora interaktywnego to czysta przyjemność!

Kupiłem monitor interaktywny insGraf DIGITAL. Co teraz?

Obsługa monitora interaktywnego insGraf DIGITAL – czy jest prosta?

Monitor interaktywny insGraf DIGITAL posiada płynnie działające, intuicyjne menu. Poruszanie się po nim nie sprawi problemu ani osobom, które zetknęły się z monitorami interaktywnymi po raz pierwszy w życiu, ani tym, którzy pracowali na innym interfejsie. Menu jest dobrze opisane, a nawigacja po nim została starannie przemyślana. Dzięki temu łatwo znajdziesz potrzebną funkcję i nie potrzebujesz do tego żadnej instrukcji obsługi. Niezależnie od modelu, który wybierzesz, zyskasz sprzęt przyjazny użytkownikowi, z którego korzystać będziesz z ogromną przyjemnością.

Pierwsze kroki

Obsługa monitora interaktywnego powinna być prosta i niewymagająca tak samo, jak pierwsze uruchomienie urządzenia. Zastanawiasz się, czy do poprawnego działania monitor wymaga aplikacji zewnętrznych, które musisz zainstalować? Martwisz się, żey podłączenie internetu wymaga wprowadzenia zaawansowanych właściwości sieci? A może obawiasz się, że stracisz dużo czasu na zapoznanie się z obsługą monitora? Na wszystkie pytania możemy odpowiedzieć jednym słowem – NIE! Do poprawnego działania monitor wymaga źródła zasilania i jest gotowy do użycia zaraz po włączeniu. Konfiguracja internetu zajmuje mniej, niż minutę, a wszystkie aplikacje, które są Ci potrzebne do prowadzenia lekcji, masz już dostępne na monitorze. Nie musisz kupować projektora i laptopa, jak to jest w przypadku tablicy interaktywnej, ponieważ wszystkie ważne urządzenia są wbudowane w monitor.

Jak podłączyć monitor interaktywny do Wi-Fi?

Podłączenie adaptera Wi-Fi do monitora interaktywnego insGraf DIGITAL zajmuje kilka sekund, a konfiguracja sieci – kilkanaście. Zapomnij o ręcznym wprowadzaniu ustawień sieciowych! Wystarczy, że wejdziesz w menu, przeciągniesz suwak Wi-Fi w ustawieniach i wpiszesz hasło do sieci na klawiaturze, która pojawi się na ekranie. To takie proste! Każdy nauczyciel poradzi sobie z podłączeniem monitora interaktywnego do internetu.

Obsługa monitora interaktywnego – Czy można klonować ekrany?

Klonowanie ekranu to bardzo przydatna funkcja, jednak nie każdy monitor interaktywny jest w nią wyposażony. Ponieważ monitory interaktywne insGraf DIGITAL zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o edukacji, to rozwiązanie jest w standardzie, niezależnie od wybranego modelu! Dzięki niemu możesz wyświetlić zawartość ekranu jednocześnie na wielu urządzeniach, co przydaje się w przypadku prowadzenia lekcji w modelu zdalnym.

Najważniejsza funkcja w monitorze interaktywnym – Whiteboard

Trudno wyobrazić sobie monitor interaktywny bez wbudowanej funkcji Whiteboard. Monitor interaktywny insGraf DIGITAL posiada rozszerzoną wersję tego narzędzia. Oprócz pisania, czyszczenia treści i rozbudowanego przybornika, możesz też tworzyć i zapisywać karty pracy. Dowolnie powiększaj, obracaj, kopiuj i wklejaj elementy, tworząc treści na lekcji. A czy wiedziałeś, że przy jednym monitorze może pracować kilku uczniów? Dzięki temu każde dziecko zdąży rozwiązać na lekcji zadanie, które pomoże utrwalić mu materiał poznany na lekcji.

Czy monitor interaktywny insGraf DIGITAL sprawdzi się w nauczaniu zdalnym?

Monitor interaktywny insGraf DIGITAL jest wręcz stworzony do nauczania zdalnego i hybrydowego, ponieważ zawiera narzędzia, które umożliwiają przeprowadzenie lekcji na odległość. Wykorzystywanie na zajęciach funkcji klonowania ekranu to tylko jedna z niewielu funkcji przydatnych w nauczaniu niestacjonarnym. Linia monitorów PREMIUM posiada wbudowany wizualizer, który umożliwia przesłanie obrazu z plansz dydaktycznych i materiałów znajdujących się w klasie. Ponadto monitor pozwala na transmisję wideo, w której trakcie nauczyciel może połączyć się z uczniami nieobecnymi na lekcji.

Monitory interaktywne insGraf DIGITAL są chętnie wykorzystywane przez nauczycieli w każdym modelu prowadzenia zajęć, ponieważ cechuje je prosta obsługa i intuicyjne menu. Są to urządzenia skrojone na miarę potrzeb edukacji XXI wieku, która duży nacisk kładzie na naukę z wykorzystaniem materiałów interaktywnych. Dodatkowo pozwalają zaoszczędzić wydatki na sprzęt, ponieważ do poprawnej pracy nie wymagają aplikacji i urządzeń zewnętrznych. Dzięki temu stanowią rozsądną i bezpieczną inwestycję, która przez wiele lat będzie dostarczała uczniom wiele radości z zajęć i zaktywizuje ich do uczestnictwa na lekcjach.

Leave a Reply